02/12/2022 |  19:58 ⇒ 22:02 | Аутор: РТРС

Швајцарска други пут води у мечу одлуке са Србијом (ФОТО)

Фудбалери Србије играју са Швајцарском на "974 стадиону" у Дохи меч који одлучује која екипа ће проћи у нокаут фазу Свјетског првенства у Катару. Тренутни резултат је 3:2 за Швајцарску.
Србија-Швајцарска (Фото: EPA-EFE/Georgi Licovski) -
Србија-Швајцарска (Фото: EPA-EFE/Georgi Licovski)

У 20. минуту велики шок за Србију. Ђердан Шаћири кажњава промашаје Србије и "сајџије" долазе до вођства.

Шест минута касније сјајан погодак најбољег стријелца репрезентације Србије у историји, Александра Митровића главом и "Орлови" се враћају у игру.

Радост за навијаче Србије у 35. минути. Први гол на Свјетским првенствима за Душана Влаховића.

Поново је Душан Тадић био у улози асистентва. Дотурио је лопту до центарфора "Орлова", а овај шутем у даљи угао преокреће резултат у потпуности за Србију.

Швајцарска изједначује на 2:2 у 44. минуту. Стријелац је Брил Емболо на асистенцију Видмера.

Србија поново губи од 48. минута сусрета. Фројлер погађа за вођство Швајцараца, по други пут на утакмици. Швајцарска три-Србија два.

Изабраницима Драгана Стојковића Пиксија потребна је побједа било којим резултатом, уз услов да Бразил не изгуби од Камеруна, како би "Орлови" остварили пласман међу 16 најбољих тимова на планети.

Србија - Швајцарска (Фото: EPA-EFE/Georgi Licovski)

У случају да Камерунци изненаде и савладају "Кариоке", Србији ће бити потребна побједа над "сајџијама" од минимум два гола разлике.

Ово је реприза утакмице из Русије прије четири године када су Швајцарци головима Шаћирија и Џаке елиминисали "Орлове" у групној фази.

Главни судија утакмице је Аргентинац Фернандо Рапаљини.

Србија - Швајцарска (Фото: EPA-EFE/Ronald Wittek)

У питању је 44-годишњи арбитар, који је почео да суди у тамошњој лиги 2011. године.

Од 2014. године је на листи ФИФА судија.

Рапаљинију помажу Хуан Пабло Белати и Дијего Бонфега, а четврти судија је Канађанин Кевин Ортега.

У ВАР соби се налази Аргентинац Мауро Виљано, помаже му Чилеанац Хулио Баскуан, док ће за офсајде у видео-соби бити задужена двојица Уругвајаца, Николас Теран и Леодан Гонзалез.

СРЕЋНО "ОРЛОВИ"!

Други меч у групи Г играју Камерун и Бразил.

Раније данас, Јужна Кореја и Португал пласирали су се у осмину финала свјетског шампионата у Катару.