09/12/2022 |  18:44 ⇒ 22:58 | Аутор: РТРС

Хрватска сензационално у полуфиналу Мундијала! (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Хрватске први је полуфиналиста шампионата свијета у Катару.
Хрватска-Бразил (Фото: EPA-EFE/Neil Hall) -
Хрватска-Бразил (Фото: EPA-EFE/Neil Hall)

"Ватрени" су били успјешнији од селекције Бразила, након бољег извођења једанаестераца.

Резултат у регуларном дијелу меча био је неријешен, без погодака.

Након мале паузе послије више од 90 минута утакмице, гледали смо продужетке.

Хрватска-Бразил (Фото: EPA-EFE/Georgi Licovski)

Стријалац водећег поготка за Бразилце био је првотимац ПСЖ-а, Нејмар, који је био прецизан на сјајну асистенцију Пакете, у 106. минуту утакмице.

У 117. минуту велики шок за Бразил-асистенцију Оршића сјајно користи Бруно Петковић и доноси изједначење "Ватренима".

Након два продужетка, услиједило је извођење једанаестераца.

Влашић је погодио у првој серији за Хрватску, а Ливаковић је одбранио пенал Родригу.

Мајер је потом повисио на 2:0, а Каземиро је снажним ударцем смањио на 2:1.

У трећој серији Модрић је сигурно реализовао пенал, али је и Педро био сигуран за 3:2.

Оршић је потом повисио на 4:2, а Маркињос погодио стативу и Хрватска је прошла међу четири најбоље репрезентације на планети.

Други полуфиналиста и ривал Хрватске биће познат вечерас, након што заврши меч између Аргентине и Холандије, који је на програму од 20 часова.

Свјетско првенство у Катару игра се од 20. новембра до 18. децембра, а титулу брани селекција Француске, која је у финалу Мундијала у Русији прије четири године била успјешнија од Хрватске са 4:2.