09/12/2022 |  21:47 | Аутор: РТРС

Игокеа поражена од Задра

Кошаркаши Игокее забиљежили су пети пораз у АБА лиги ове сезоне. Задар је славио у Лакташима, 84:81, у утакмици 10. кола.
АБА лига - Фото: РТРС
АБА лигаФото: РТРС

Послије 11 пораза у Лакташима, Задар је у 10. колу побиједио Игокеу 81:84.

Домаћи тим је на полувремену водио 45:38. Онда боља игра гостију у трећој четвртини, а у посљедњој су имали прдност од 72:79.

Игокеа након тајм аута игра сјајно у одбрани и успијевају да дођу до изједначења 79:79.

И у наредном нападу гостију били су сјајни у одбрани и приморали су госте да шутирају у посљедњој секунди.

Са једна ноге се дигао и погодио шут за три поена Дарио Дрежњак и обезбиједио свом тиму побједу.

Задар сада има шест побједа и четири пораза, а Игокеа је на учинку од пет побједа и пет пораза.

Антонио Јордано са 21 поеном био је најефикаснији код гостију, Дарио Дрежњак је убацио 20, Карло Жганец је дао 14 и имао десет скокова.

На другој страни Никола Танасковић постигао је 20, Кендрик Реј 16, а Харис Делалић 13 поена.