10/12/2022 |  19:52 | Аутор: РТРС

АБА лига: Звезда наставила низ побједа, савладан Морнар

Кошаркаши Црвене звезде настављају серију побједа. У 10.колу АБА лиге, црвено-бијели су славили против Морнара са 93:77.
Црвена звезда (Фото: KK Crvena zvezda) -
Црвена звезда (Фото: KK Crvena zvezda)

Од доласка тренера Душка Ивановића, Црвена звезда не зна за пораз у свим такмичењима.

Укупно осму везану побједу Црвена звезда је остварила рутински у 10. колу АБА лиге у Београду против Морнара.

Домаћин је контролисао утакмицу и резултат од почетка до краја меча и славио потпуно заслужено.

Црвено-бијели су на полувремену имали 16 поена вишка, а једини период у којем су гости из Бара нешто направили била је трећа четвртина, коју су добили 26:19.

У посљедњих десет минута, Црвена звезда је поново додала гас, добила овај период са 22:15 и сигурно тријумфовала пред својим навијачима.

Одличан у дресу Црвене звезде био је Бен Бентил са 26 поена. Минуте у звездином дресу добио је и наш Далибор Илић.

Убацио је 11 поена уз осам ухваћених лопти.

Најефикаснији на мечу био је Морнаров Дерон Расел са 32 поена.

Црвену звезду наредне седмице очекују двије утакмице Евролиге на домаћем паркету, против Жалгириса 13. и Милана 15. децембра, док наредни меч у АБА лиги игра на гостовању код Меге 19. децембра.