13/12/2022 |  22:00 ⇒ 14/12/2022 | 07:38 | Аутор: РТРС

Аргентина у великом финалу Мундијала (ФОТО)

Фудбалска репрезентација Аргентине први је финалиста 22. шампионата свијета у Катару.
Аргентина-Хрватска (Фото: EPA-EFE/Georgi Licovski) -
Аргентина-Хрватска (Фото: EPA-EFE/Georgi Licovski)

Аргентински фудбалери су у полуфиналу Мундијала у Катару савладали селекцију Хрватске резултатом 3:0 (2:0).

Меси је постигао први гол из пенала у 34. минуту, пет минута касније послије сјајног контранапада, уз мало среће, Алварез је дуплирао предност, да би нападач Манчестер Ситија постигао још један гол, у 69. минуту, послије феноменалног соло продора и асистенције Месија.

Аргентина-Хрватска (Фото: EPA-EFE/Ronald Wittek)

Аргентина ће у недјељу од 16 часова играти у финалу против побједника другог полуфинала, у коме се сутра од 20 часова састају Француска и Мароко.

Хрватска ће, у суботу, за треће мјесто и бронзану медаљу, играти против пораженог из другог полуфинала.

Свјетско првенство у Катару игра се од 20. новембра до 18. децембра, а титулу брани селекција Француске, која је у финалу Мундијала у Русији прије четири године била успјешнија од Хрватске са 4:2.