21/01/2023 |  17:50 | Аутор: РТС

Лазовић стријелац у важној побједи Вероне над Лечеом

Фудбалери Вероне побиједили су на свом терену Лече 2:0 у утакмици 19. кола италијанске Серије А, а други гол за домаћу екипу постигао је српски фудбалер Дарко Лазовић.
Дарко Лазовић (Фото: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO) -
Дарко Лазовић (Фото: EPA-EFE/EMANUELE PENNACCHIO)

Послије шест узастопних утакмица без пораза у Серији А, укључујући и реми са Миланом у претходном колу, екипа Лечеа је поражена на гостовању у Верони.

Екипа Марка Зафаронија уписала је важна три бода у потјери за 17. местом на табели које осигурава опстанак у Серији А. Верона је тренутно на позицији испод, са 12 освојених бодова - четири мање од Сасуола, који у недјељу гостује у Монци.

Домаћи су повели у 40. минуту голом Фабија Депаоли, а у улози асистента нашао се Џош Дојг.

Српски тандем у тиму Вероне - Иван Илић и Дарко Лазовић били су актери код другог гола свог тима.

Млади везиста је у 54. минуту добро шутирао и погодио пречку, али је у наставку напада упослио Лазовића, који се лијепо намјестио и затресао мрежу Лечеа за коначних 2:0 и велико славље на "Бентегодију".