

Приштина забранила пролазак и возилима са КМ таблицама регистрованим у новембру
Са терена има примјера да полиција забрањује улазак на КиМ и возилима регистрованим истог дана када је постигнут договор.
РТС преноси изјаву Ивана Јакшића из Косовске Митровице који је, како је казао, ноћас враћен са Јариња, јер је возило регистровао 23. новембра.
- Био сам са супругом и малољетном ћерком коју смо водили код љекара. Нису нам дозволили да прођемо прелаз Јариње, рекавши да се забрана односи на сва возила са КМ таблицама, којима је продужена регистрација од 21. новембра прошле године. Узалуд смо показивали извјештај са љекарског прегледа - рекао је Јакшић.
Додао је да је за већину власника аутомобила са КМ таблицама ово нови моменат одлуке о забрани, јер је претходно саопштено да се забрана односи на возила чија је регистрација продужена у децембру.