22/01/2023 |  19:39 ⇒ 20:13 | Аутор: РТРС

Пораз Игокее у Чачку

Игокеа је на дебију новог тренера Владе Јовановића, изгубила у Чачку, од Борца 70:65 у оквиру 16.кола АБА лиге. Ово је десети пораз Игокее у АБА лиги ове сезоне.
КК Игокеа - Фото: РТРС
КК ИгокеаФото: РТРС

Резултатска криза Игокее се наставља.Тим из Александровца је у Чачку доживио осми везани пораз гледајући сва такмичења,а када се све сагледа Борац је побиједио потпуно заслужено.Борац је апсолутно доминирао у првом полувремену и стекао 13 поена вишка.Почетком другог полувремена тим из Чачка је имао и плус 20 и изгледало је да ће до рутинске побједе.

Игокеа се није предавала и полако је топила пшредност противника.На два и по минута прије краја Игокеа је дошла на минус 2,али снаге за потпуни преокрет није имала.

Два кључна напада нису искориштена што су кошаркаши Борза знали да казне и са линије за слободна бацања дођу до тријумфа 70:65.

Најбољи појединац утакмице био је Борчев Хантер Хејл са 18 поена и 5 асистенција.Код Игокее по 14 поена убацили су Милосављевић и Танасковић.