05/02/2023 |  21:53 | Аутор: РТРС

Кошаркаши Борца славили против Леотара

У првенству Босне и Херцеговине, кошаркаши Борца побиједили су у Бањалуци требињски Леотар. Било је 76:69 у мечу 14.кола.
Кошарка - Фото: РТРС
КошаркаФото: РТРС

У доста неизвјесној утакмици на крају су славили Бањалучани који су тако након пораза од сарајевске Босне стигли до 12. побједе у домаћем такмичењу.

У првој четвртини виђена је уједначена игра, која је припала екипи Борца са три поена разлике.

У другој дионици Требињци су у једном тренутку имали и десет поена предност , али су цревно-плави успјели да смање заостатак па се на полувријеме отишло са само два поена предности за екипу Леотара.

Чврста утакмица виђена је и у наставку, екипе су се смјењивале у водјству све до два минута прије краја када је Борац успио да сломи отпор гостију и тријумфује 76:69.

Најефикаснији у екипи Борца био је Ланговић са 27 поена. Танасковић је убацио 18, а Марин 11.

У екипи Леотара Шакотић постигао 22, а Нинковић и Милановић по девет поена.