
Фото: СРНА
„Имамо толико заједничких датума на нивоу БиХ да се може донијети један закон о државним празницима“, истакао је Селман у изјави за Срну.
Према његовим ријечима, потребно је ентитетима оставити могућност да утврђују празнике, као и одређене славе и светковине које се дешавају у складу са обичајима свих народа који живе на територији БиХ.
„На основу Дејтонског мировног споразума одређени међународни празници који су свугдје у свијету признати могли би бити и државни празници БиХ, а остале треба ентитети заједнички да усагласе“, закључио је Селман.
Предсједник РС Милорад Додик упутио је јуче отворено писмо свим амбасадорима у БиХ у којем упозорава да се најавама обиљежавања 25. новембра као такозваног "дана државности БиХ" и покушајима наметања обиљежавање овог дана и на нивоу заједничких институција, ради о очигледном кршењу важећих прописа и игнорисању Устава БиХ који је дио међународног уговора.
"Чињеница је да овај дан не постоји ни у једном закону нити у званичном акту БиХ. Чињеница је да као такав он не може бити обиљежаван као празник на нивоу заједничких институција БиХ", наводи Додик у писму.