08/02/2023 |  06:57 ⇒ 07:47 | Аутор: РТС

Рутински трибл-дабл Јокића у тријумфу Денвера над Минесотом

Кошаркаши Денвер Нагетса су као домаћини убједљиво савладали тим Минесоте Тимбервулвса 146:112. Најбољи српски кошаркаш и двоструки узастопни МВП НБА лиге Никола Јокић убиљежио је нови трпл-дабл учинак, још у првом полувремену утакмице.
Никола Јокић (Фото: EPA/CAROLINE BREHMAN SHUTTERSTOCK OUT) -
Никола Јокић (Фото: EPA/CAROLINE BREHMAN SHUTTERSTOCK OUT)

Фуриозни почетак Денвера крунисан је 38. тријумфом у НБА лиги ове сезоне.

На крају прве дионице меча резултат између Денвера и Минесоте био је 49:19 у корист домаћина.

Српски ас је на полувремену већ имао 19 поена и по десет скокова и асистенција.

На крају меча Јокић је уписао 20 поена, 16 асистенција и 10 ухваћених лопти и то за непуних 28 минута у игри.

Ови статистички подаци показују да је Никола Јокић тек трећи играч у историји НБА лиге који је забиљежио 20, поена 15 или више додавања 10 или више скокова за 28 минута игре или мање, те се придружио Раселу Вестбруку и Меџику Џонсону на листи убедљивих трипл-дабл учинака.

Шутерски расположен био је Мајкл Портер из Денвера који је противнику из Минесоте дао 30 поена, док је Арон Гордон убиљежио 24 поена.

Kод Минесоте су одскочили Ентони Едвардс и Лука Гарза са 19 поена, а на терену провели су по двадесетак минут.

Денвер у наредном колу гостује код Орланда, док Минесота гостује код Јуте.