09/02/2023 |  20:07 ⇒ 20:13 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркашице Србије побиједиле Хрватску за пласман на ЕП

Женска кошаркашка репрезентација Србије изборила је пласман на Европско првенство ове годне, пошто је вечерас у Београду побиједила селекцију Хрватске са 85:57 (29:17, 20:15, 18:16, 18:9).
Кошаркашице Србије (Фото: КСС) -
Кошаркашице Србије (Фото: КСС)

Србија се налази на првом мјесту групе Е квалификација за ЕП са шест бодова, колико има и другопласирана Хрватска, али Србија има бољи међусобни скор и меч мање.

Бугарска је посљедња на табели са три бода.

Србија ће у недјељу у посљедњем колу квалификација гостовати селекцији Бугарске у Самокову од 17.00 часова.

Србија је коло прије краја квалификација обезбиједила пласман на ЕП, које ће од 15. до 25. јуна бити одржано у Словенији и Израелу.

Најефикаснија у селекцији Србије у вечерашњем мечу била је Јована Ногић са 21 поеном и 10 скокова, док је Ивон Андерсон додала 19 поена. Невена Јовановић је убацила 12. У репрезентацији Хрватске најбоља је била Шавонте Зелус са 27 поена.

Србија је добро отворила меч и у седмом минуту је стигла до 21:7. Прву четвртину добила је резултатом 29:17. Српске кошаркашице су се разиграле у наставку, а послије првих 20 минута било је 49:32 за актуелне европске шампионке.

Србија је у другом полувремену одржавала високу предност и заслужено је стигла до убједљиве побједе и пласмана на ЕП.

Директан пласман на ЕП већ су, поред домаћина Словеније и Израела, обезбиједиле Шпанија, Италија и Летонија.

Пласман на ЕП избориће седам побједника група, као и четири најбоље другопласиране селекције.

Србија је у финалу ЕП 2021. побијуедила Француску са 63:54.