14/03/2023 |  23:24 ⇒ 15/03/2023 | 09:05 | Аутор: РТС

Интер одолио нападима Порта и пласирао се у четвртфинале Лиге шампиона

Није било голова у реванш мечу осмине финала Лиге шампиона између Порта и Интера, па је италијански клуб прошао у наредну фазу захваљујући побједи из првог меча (1:0).
Интер (Фото:  EPA-EFE/JOSE COELHO) -
Интер (Фото: EPA-EFE/JOSE COELHO)

Веома динамичан меч одиграле су двије врло уигране и добро организоване екипе, виђен је лијеп фудбал, неколико добрих шанси, недостајали су само голови.

Порто је од почетка преузео теренску иницијативу, док су се гости опредијелили за чврст блок и повремене контранападе.

Урибе је покушао на почетку меча, затим и Еустакио, али је голман Онана показао да ће ово бити његово вече.

Интер је једину праву прилику у првих 45 минута створио преко Едина Џека, али овога пута је одличан био голман Порта Диого Коста.

Како се ближио крај меча Порто је све више нападао, а Интер све рјеђе прелазио на противничку половину.

Одличан меч у дресу домаће екипе одиграо је Марко Грујић, који је сјајно повезивао редове своје екипе.

Напади Порта постали су стихијски у финишу утакмице, а нарочито у судијској надокнади која је трајала седам минута, а управо у том периоду домаћин је створио најбоље прилике.

Прво је покушао Маркано, али његов ударац са гол-линије избацује Дамфриз, да би недуго затим Тареми погодио стативу, а Грујић пречку Интеровог гола.

Недостајало је среће Порту да стигне бар до продужетака, док се италијански тим предвођен Симонеом Инзагије враћа кући тријумфално и чека жријеб за четвртфинале такмичења.