15/03/2023 |  17:04 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Црвене звезде побиједили Раднички и изборили пласман у четвртфинале Купа

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у четвртфинале Купа Србије, пошто су данас у Сремској Митровици у осмини финала побиједили Раднички резултатом 3:1 (1:1).
Зенит - Црвен звезда (ФОТО: ФК Црвена звезда) -
Зенит - Црвен звезда (ФОТО: ФК Црвена звезда)

Раднички је повео у 38. минуту голом Крсте Ђорђевића из једанаестерца. Претходно је досуђен пенал за домаћи тим, пошто је лопта погодила у руку Срђана Мијаиловића. Црвена звезда је изједначила у 43. минуту поготком Мирка Иванића.

Црвена звезда је у другом полувремену ријешила питање побједника головима Марка Ракоњца у 56. и Кингса Кангве у 64. минуту.

Касније данас биће одиграна преостала два меча осмине финала Купа Србије, а састаће се: Металац - Чукарички (17) и Спартак - Напредак (19).

Пласман у четвртфинале Купа Србије раније су изборили ТСЦ, Радник, Раднички (Н), Нови Пазар и Војводина.