24/03/2023 |  21:16 ⇒ 21:19 | Аутор: СРНА

Игокеа боља од Задра, утакмица прекидана због инцидента

Кошаркаши Игокее савладали су Задар резултатом 68:67 у првој утакмици 23. кола АБА лиге и тако направили још један корак ка мирној завршници сезоне.
Задар - Игокеа (Фото: Аба лига/Zvonko Kucelin) -
Задар - Игокеа (Фото: Аба лига/Zvonko Kucelin)

Утакмица у Задру трајала је скоро три часа након што је у завршници првог полувремена прекинута због убацивања предмета на терен од стране домаћих навијача. Судије су одлучиле да испразне халу, прије него што меч буде настављен, а боље су се снашли Игоси који су дошли и до 11 поена предности у трећем периоду, јавио је АТВ.

Ипак, Задар се није предавао, у посљедњем минуту успио је и да поведе, али су пресудила слободна бацања Николе Танасковића на пет секунди прије краја.

Управо је Танасковић био и најефикаснији и редовима Игокее са 21 поеном.

Игоси након овог кола на свом конту имају осам побједа и 14 пораза, а већ у недјељу у Лакташима дочекују Цибону.