НБА: Ембид се опоравио и срушио Далас (ВИДЕО)

Џоел Ембид експресно се вратио на терен након што је због повреде листа пропустио дуел са Николом Јокићем.
Џоел Ембид (Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW SHUTTERSTOCK OUT, илустрација) -
Џоел Ембид (Фото: EPA-EFE/SHAWN THEW SHUTTERSTOCK OUT, илустрација)

Ембид је заиграо против Далас Маверикса и са 25 поена предводио Филаделфија 76ерсе до побједе 116:108.

Камерунац је имао и девет скокова у 50. побједи Сиксерса у сезони.

Неки гласачи у МВП трци сматрају да је пропуштањем дуела са директним ривалом угрозио своје МВП шансе.

- Ако ће једна утакмица нашкодити нечијим шансама, онда претпостављам да би сви требало да буду ван трке - рекао је Ембиид,

- Сви имамо лоше утакмице, момци пропуштају мечеве, то није први пут - додао је Камерунац.

Мевси су водили средином посљедње четвртине, када је Ембид тројом, па кошем са полудистанце преокренуо на 105:103.

Серију су наставили Диентони Мелтон и Тајриз Макси за недостижних 111:103.

За сва четири коша у овој серији асистирао је Џејмс Харден који је постигао 15 поена уз 12 асистенција.

Мавериксе, који нису постигли кош у посљедња три минута, предводио је Лука Дончић са 24 поена, десет скокова и осам асистенција.