latinica  ћирилица
06/05/2023 |  17:34 ⇒ 07/05/2023 | 15:44 | Аутор: РТРС

Осумњичени за масовно убиство код Смедерева и Младеновца признао извршење кривичних дјела

Осумњичени за масовно убиство у околини Младеновца и Смедерева признао је извршења кривичних дјела, наводећи између осталог да је употребом аутоматске пушке и пиштоља на три локације, на територији Смедерева и Младеновца - у Малом Прашју и Дубини, пуцао на више особа која су се налазила у групи, а која није познавао, да би заплашио становништво, саопштило је Више јавно тужилаштво у Смедереву.
Младеновац - Фото: РТРС
МладеновацФото: РТРС

ВЈТ саопштава и да је осумњиченом одређен притвор.

Притвор му је одређен због опасности од бјекства, да не би утицао на свједоке, да не понови кривично дјело у кратком временском периоду и због узнемирења јавности.

У. Б. се сумњичи да је у селу Мало Орашје код Смедерева ватреним оружјем усмртио пет особа и шест ранио, а потом у селу Дубона код Младеновца усмртио још три особе и осам ранио.