03/06/2023 |  19:24 ⇒ 20:26 | Аутор: ТАНЈУГ

Манчестер Сити освојио ФА куп за дуплу круну

Фудбалери Манчестер Ситија освојили су ФА куп, пошто су данас у финалу на Вемблију савладали градског ривала Јунајтед 2:1 (1:1).
Манчестер сити (Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN) -
Манчестер сити (Фото: EPA-EFE/ANDY RAIN)

Јунак првог финала два клуба из Манчестера био је двоструки стријелац за Сити Илкај Гундоган, који је прво постигао фантастичан погодак у 12. секунду утакмице, што је најбржи гол икад у најстаријем такмичењу на свијету, а потом и гол за тријумф у 51. минуту.

Између два поготка њемачког репрезентативца Јунајтед је изједначио голом Бруна Фернандеса у 33. минуту.

Тим Пепа Гвардиоле који је одавно обезбиједио трећу титулу у низу, дошао је до дупле круне, друге у историји, а прилику за спектакуларну "триплету" имаће наредне суботе у финалу Лиге шампиона против Интера у Истанбулу.