

Хачанов у четврт финалу Ролан Гароса

Послије Лестиенеа, Албота, Кокинакиса, руски тенисер био је бољи и од Сонега у четири сета - 3:1 (1:6, 6:4, 7:6, 6:1) послије скоро три и по сата игре.
Рус је овом побједом изједначио свој најбољи пласман на Ролан Гаросу, који је једном већ достигао 2019. године.
Урадио је то у великом стилу - послије нокдауна у првом сету (1:6) и поптуног преокрета у наставку меча.
У другом дијелу меча се стабилизовао, успоставио контролу, али је исход трећег дефинитивно усмјерио меч у једном правцу. Тај дио игре ријешен је после тај-брејка у којем је Хачанов са 9:7 побиједио Италијана.
Четврти сет био је посљедица свега оног што се десило у претходном.
Сонего као да је изгубио самопоуздање, а квалитет игре Хачанова само је растао, те отуд и доминантних 6:1 као печат на овај тријумф.