

Ковачевић: "Отворени Балкан" много бољи од нестабилног

Ковачевић је оцијенио да се упорно, а потпуно погрешно, поставља дилема између Берлинског процеса и "Отвореног Балкана" и нагласио да БиХ треба рећи "да" и једном и другом процесу.
- Обје иницијативе имају предности. Мислим да је бољи "Отворени Балкан", јер је ријеч о иницијативи земаља са Балкана, а не некога изван ко ће да нас менторише и туторише - истакао је Ковачевић за Глас Српске.
На питање шта више подржава међународна заједница - да ли је то "Отворени Балкан" или Берлински процес, Ковачевић је рекао да се показује да је то, заправо, нестабилни Балкан.
- Из тог разлога сами треба да се организујемо. "Отворени Балкан" је много бољи од нестабилног. Сви би требало да препознају предности и нико у БиХ не треба да има било какав страх од те иницијативе у којој ћемо ми сами доносити своје одлуке - закључио је Ковачевић.