latinica  ћирилица
02/09/2023 |  17:11 ⇒ 17:12 | Аутор: СРНА

Кумбор: Ухапшен јер је на возићу написао "Србе на врбе" и "УЧК"

В.М. (63) из Херцег Новог ухапсила је полиција због изазивање националне, расне и вјерске мржње јер је на туристичком возићу у Херцег Новом исписао "Србе на врбе" и "УЧК", саопштено је из Управе полиције Црне Горе.
Подгорица - натпис на туристичком возићу у Херцег Новом - Фото: СРНА
Подгорица - натпис на туристичком возићу у Херцег НовомФото: СРНА

- Полиција је поступила по пријави коју је у сриједу, 30. августа, поднио власник туристичког возића, а у којој је навео да је од недјеље до сриједе, 27. и 30. августа, на његовом возићу, који је био паркиран на јавној површини у Кумбору, исписан графит пријетећег садржаја упућен на националној основи - наведено је у саопштењу.

Полиција у Херцег Новом је у сарадњи са државним тужиоцем Вишег државног тужилаштва у Подгорици у веома кратком року идентификовала и лоцирала извршиоца овог дјела, наведено је у саопштењу.

- В.М. је ухапшен и уз кривичну пријаву спроведен поступајућем државном тужиоцу на даљу надлежност - додали су из полиције.