latinica  ћирилица
07/09/2023 |  12:17 ⇒ 14:28 | Аутор: РТРС

У Сарајеву сједница Савјета министара, не дневном реду Нацрт закона о судовима

Сједница Савјета министара, на чијем је дневном реду Нацрт закона о судовима БиХ, почела је у Сарајеву.

На предложеном дневном реду је и приједлог одлуке о истицању заставе ЕУ у министарствима, управним организацијама и другим органима Савјета министара, коју је предложио Кабинет предсједавајуће Савјета министара.

Дневним редом обухваћена је и информација Министарства безбједности у Савјету министара о стању миграција у БиХ за првих шест мјесеци ове године, те информација овог министарства о изради плана транзиције у управљању миграцијама.

Међу предложеним тачкама дневног реда су и извјештај Министарства цивилних послова у Савјету министара о противминском дјеловању у БиХ за 2022. годину и план деминирања за ову годину, као и информација Министарства финансија и трезора о расподјели средстава текуће резерве за првих шест мјесеци ове године.

Пред министрима је и више кадровских питања, укључујући препоруку комисије за избор и именовање правобраниоца и два замјеника правобраниоца БиХ.