

Тражи се старатељство над Бајденом

Либертаријанци наводе да је разлог томе "онеспособљеност, ментални пропусти и недостаци у доношењу одлука који су јасно уочљиви".
- Способност оба субјекта (Бајдена и Меконела) да ефикасно примају и процјењују информације, доносе одлуке и комуницирају нарушена је до те мјере да немају капацитет да заступају себе или интересе Американаца. Како ни они, нити било која од доминантних политичких партија неће предузети мјере да смјене предсједника Бајдена или лидера мањине у Сенату Меконела, једина принципијелна странка, Либертаријанска партија, сматра да је њена обавеза да крене даље по том питању - саопштено је из те партије.
- Једна од најувредљивијих и ствари које изазивају највише бијеса је финансијска тиранија коју су нам наметнуле геријатријске елите. Ови људи су деценијама на јавним функцијама, гомилајући огромно богатство од лобиста, политичких комитета за за скупљање новца у кампањама и пореских долара, док просјечан Американац осјећа бол од инфлације и гледа како им уштеђевина нестаје. Некима од ових људи, очигледно, није довољно 50 година "јавне службе" и они тврдоглаво одбијају да предају бакљу, иако више нису способни за службу. Изабрани званичници попут Џоа Бајдена и Мича Меконела показују редовне и веома јавне епизоде непријатне дезоријентације, менталне конфузије и симптоме можданог удара. Ови људи, и други попут њих нису довољно добро да би били остављени сами у кући читав дан. Како су они довољно добри да управљају нашим животима и троше наше пореске доларе - рекла је предсједница Либертаријанског националног комитета Ејнџела Мекардл.
Либертаријанци наводе како траже да буду старатељи Бајдена и Меконела јер "нису довољно добро да управљају ни својим ни новцем пореских обвезника".
- Осим лако уочљивих менталних и физичких нестабилности обојице, дуга од 4,8 хиљада милијарди долара, континуираног учешћа у прокси рату у Украјини у ком се не може побиједити, сумњивих и потенцијално криминалних пословних и политичких веза, и недостатка свијести о државности САД чине увођење старатељства питањем крајње хитности - саопштила је ова партија.
Либертаријанска партија једна је од странака у САД ван двије главне партије (Републиканска и Демократска), у политичком систему који је готово двопартијски. Највећи успјех на предсједничким изборима забиљежила је 2016. године, када је њен кандидат Гери Ерл Џонсон освојио 3,3 одсто гласова.