23/09/2023 |  19:48 ⇒ 21:37 | Аутор: ТАНЈУГ

Кошаркаши Партизана послије неизвјесне завршнице поражени од Ефеса

Кошаркаши Партизана изгубили су данас од екипе Ефеса резултатом 81:79 (12:23, 28:20, 14:18, 27:18) у полуфиналу Меморијалног турнира "Павлос Јанакопулос".
КК Партизан, архив (Фото: FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ) -
КК Партизан, архив (Фото: FOTO TANJUG/ MILOŠ MILIVOJEVIĆ)

Партизан је током првог полувремена добио прву дионицу са 23:12, али је Ефес до краја првог полувремена успио да стигне до само три поена минуса, 40:43.

Партизан је стао у оба смјера током треће четвртине, послије вођства од 13 поена. Ефес се није предавао и на нешто више од пет минута пре краја стигао је до резултата 71:64.

Црно-бијели су се пробудили и успјели да истопе предност турског тима. Ефес је побјегао на 76:70, а Партизан је смањио заостатак поенима Анђушића и Пантера. Пантер је потом погодио два слободна бацања за 79:78 на 60 секунди прије краја.

Брајант је погодио једно слободно бацање за 79:79. Партизан је промашио за три поена, а Ефес послије офанзивног скока у режији Томпсона стигао до 81:79 и победе.

Партизан ће за треће мјесто играти са пораженим из дуела између Панатинаикоса и Бајерна.