

Здравствени систем Српске на располагању за помоћ народу на сјеверу КиМ

Шеранић је истакао да је за њега као човјека и љекара непојмљива информација да некоме може бити забрањено допремање лијекова и кисеоника.
- Сви смо видјели како је то резултирало и оно што је прошла Бањалука 1992. године, који су живото изгубљени и какве су посљедице настале. Никоме то не желим, поготово не грађанима у Косовској Митровици и на сјеверу Косова - рекао је Шеранић.
Он је нагласио да је то срамно.
- Увијек сам се залагао да здравље људи не смије и не може бити никада тема политичких препуцавања. Са тим препуцавањима само губимо људске животе, и то је непојмљиво - рекао је Шеранић.
Он је навео да је у неколико наврата разговарао са министром здравља Србије Даницом Грујичић о помоћи за Косову и Метохију и додао да је путем акције "С љубављу храбрим срцима", коју је организовао предсједник Републике Српске Милорад Додик, један инкубатор намијењен за Косовску Митровицу.
- Ти су разговори континуирани и све што здравствени систем може да уради, да помогне, урадиће и помоћи ће. Ми смо на располагању и ја лично и све моје колеге у оквиру здравства Републике Српске да се помогне народу на сјеверу Косова и Метохије - истакао је Шеранић.
Директор Клиничко-болничког центра у Косовској Митровици Златан Елек рекао је да се та установа налази у катастрофалној позицији, јер јој полако понестаје лијекова и санитетског материјала, те истакао да страхује од бањалучког сценарија зато што је ограничено и снабдијевање кисеоником.
Он је апеловао на међународну заједницу да уразуми приштинске власти јер је право на лијечење и живот угрожено Србима и другим грађанима који се лијече у српским здравственим установама на Косову и Метохији.