

Пронаћи рјешење за наставак пословања компаније "Р-С силикон"

Вишковић је истакао да је Влада Српске заинтересована да помогне овој компанији, јер је 2Р-С силикон" извозно оријентисано предузеће које запошљава 150 радника.
Он је поздравио опредјељење компаније "Р-С силикон" да настави своје пословање у Српској, упркос сложеном стању на свјетском тржишту. Истакао је да Влада жели да сви радници задрже своја радна мјеста у овој компанији и да вјерује да ће бити пронађено рјешење како би пословање било настављено на задовољство власника и запослених.
Предсједник Владе Републике Српске Радован Вишковић данас се у Бањалуци састао са представником компаније „Р-С силикон“ из Мркоњић Града Ђанмикелеом Фољом, са којим је разоговарао о поновном покретању производње у овом предузећу. pic.twitter.com/BNIcs8QHUG
— Влада Републике Српске (@Vlada_Srpske) November 15, 2023
Ђанмикеле Фоља захвалио се Вишковићу на издвојеном времену и истакао да им подршка Владе много значи. Он је рекао да ће ова компанија учинити све да поново покрене производњу.
Састанку су присуствовали министар енергетике и рударства Петар Ђокић и генерални директор Електорпривреде Републике Српске Лука Петровић.