

16/11/2023 | 09:11 ⇒ 09:19 | Аутор: СРНА
Спријечен шверц веће количине кокаина на граници са Хрватском
Црногорски цариници и гранична полиција открили су јутрос 18 паковања кокаина на граничном прелазу Дебели бријег између Црне Горе и Хрватске, те ухапсили држављанина Албаније.

Полиција Црне Горе (Фото: EPA/BORIS PEJOVIC)
На улазу у Црну Гору аутомобил француских регистарских ознака којим је управљао држављанин Албаније издвојен је за детаљан преглед након редовног царинског поступка контроле возила и путника.
Већа количина дроге пронађена је у специјално направљеном бункеру испод сједишта возача и сувозача детаљном контролом аутомобила "бе-ем-ве" коју су обавили цариници и гранична полиција, саопштено је из Управе прихода и царина.
Држављанин Албаније је ухапшен, а роба предата у даљу надлежност службеницима Управе полиције - Одсјек за борбу против злоупотребе дроге.