

Радио Дрвар суочен са тешким условима рада

У малом колективу раде свега два радника, који опстају упркос јако тешким условима, али истичу да се није штедјело ни времена, ни труда, а ни енергије да Радио Дрвар буде што бољи и да слушаоцима приближи теме из живота, те да их аутентично и објективно представи.
У Радију су за Срну рекли да немају помоћ од ФБиХ, помоћ од власти у Ливањском кантону је минимална или готово непримијетна, а једина подршка им је општина Дрвар, одакле се потпуно финансирају.
- Радимо са дотрајалом и старом опремом, гријања у просторијама нашег предузећа нема. Фали много тога, али смо ту свакодневно за наше слушаоце, иако радимо у нехуманим условима - кажу из овог медија.
Начелница општине Дрвар Душица Рунић изјавила је да се новинари локалног Радија, иако раде у изузетно тешким условима, труде да у свако домаћинство донесу вијести о актуелним дешавањима, како у свјој локалној заједници, тако и у региону.
Према њеним ријечима, недостаје финансијских средстава како би опстао Радио Дрвар, али и да би биле реализоване одређене идеје у вези са медијима у Крајини.
Рунићева је напоменула да путем Радија Дрвар могу оглашавати и професионално и објективно извјештавати српско становништво, али да им је жеља да у Дрвару формирају телевизијски центар како би и сликом и видеом послали поруку свијету о многим лијепим и интересантним причама овог краја.
- Имамо вољу, жељу и адекватан кадар, али нам недостаје средстава за реализацију идеја - нагласила је Рунићева.
Радио Дрвар први пут се огласио почетком јуна 1974. године, те је, као свједок времена и вјеродостојни хроничар дешавања, био и остао у служби вјерних слушалаца.