

Ђоковић: Једна од најбољих сезона у животу, није било лако побиједити Синера (ФОТО/ВИДЕО)

- Ово је посебан моменат. Једна од најбољих сезона у животу. Круна је победа против локалног хероја. Играо је сјајан тенис. Јако сам поносан. У последња два дана сам играо одлично. Морао сам да појачам, да добијам мечеве, да не чекам да ми они то дају. Тактички сам играо другачије данас, све у свему феноменална недјеља - изјавио је Ђоковић по завршетку меча.
History-maker. Record-breaker
— ATP Tour (@atptour) November 19, 2023
@DjokerNole #NittoATPFinals pic.twitter.com/nXCkjBVIKC
Ђоковић је са трибина имао подршку сина Стефана и ћерке Таре.
- Гледали су ме посљедњих пар дана, одувијек сам желио да играм пред њима. Сада су свјесни шта се дешава. Тако сам захвалан што сам отац два дивна анђела који ми дају снагу - додао је најбољи тенисер свијета.
Wholesome family moments
— ATP Tour (@atptour) November 19, 2023
@DjokerNole #NittoATPFinals pic.twitter.com/iXkrXjH9TA
Синер је имао велики подршку са трибина, али је Ђоковић сигурно стигао до тријумфа.
- Одиграо сам фантастичан меч, тактички доста другачије него у групној фази. Имао сам оштрину од почетка, наметнуо сам свој ритам, сервирао сјајно. Имао сам шансе за дупли брејк и онда ствари су се мало закомпликовале, имао је два сервис гема 15:40 и 0:30, али остао сам присебан. Није било лако играти пред публиком која је била овако гласна и која ме је ометала између сервиса, свашта се дешавало. Тим више је ова побједа слађа - истакао је српски тенисер.
Српски тенисер је прије додјеле пехара честитао Синеру на одличним играма у Торину.
- Сигуран сам да ћеш сљедеће године успјети да освојиш гренд слем и једног дана будеш и број један. Мој тим и ја имали смо добре и лоше тренутке, 24 сата смо заједно. Ово је један од највећих пехара у нашем спорту, освојио сам га седми пут. Желим да се захвалим свима, Горану, Миљану, породицу, мојој дјеци - рекао је Ђоковић.
Ђоковић је вечерас освојио рекордну седму титулу на Завршном АТП Мастерс сезоне, пошто је у финалу побиједио Синера 6:3, 6:3.
History.
— ATP Tour (@atptour) November 19, 2023
Congratulations @DjokerNole #NittoATPFinals pic.twitter.com/0wlWQmQ5Jn
Српски тенисер је стигао до седме титуле на завршном турниру чиме је поставио нови рекорд који је до данас делио са Роџером Федерером.
Ђоковић је раније обезбиједио прво мјесто на АТП листи на крају године, осми пут у каријери. Српски тенисер ће сутра званично започети 400. недјељу на челу АТП листе.
Đoković osvojio rekordnu sedmu titulu na Završnom ATP Mastersu (VIDEO/FOTO) #RTRS #RTRSvijesti https://t.co/RkcYX60U2f
— RTRS vijesti (@RTRSvijesti) November 19, 2023
Турнир у Торину играо се за наградни фонд од 15 милиона долара.