30/11/2023 |  14:06 | Аутор: Агенције

Арнаутовић исписао историју Лиге шампиона

Фудбалери Бенфике и Интера ремизирали су резултатом 3:3, у узбудљивом мечу петог кола групне фазе Лиге шампиона.
Марко Арнаутовић (Фото: EPA-EFE/TIAGO PETINGA, илустрација) -
Марко Арнаутовић (Фото: EPA-EFE/TIAGO PETINGA, илустрација)

Имала је Бенфика чак три гола "вишка" у првом полувремену, када је Жоао Марио уписао хет-трик, и баш када је дјеловало да је питање побједника ријешено, виђена је права лудница.

Интер је успио да дође до потпуног изједначења, а пропустио је и преокрет, с обзиром на то да су у финишу сусрета погодили пречку.

Фудбалер који је на неки начин покренуо милански тим био је Марко Арнаутовић, који је у 51. минуту смањио на 3:1.

Ипак, осим што је помогао свом тиму да дође до вриједног бода, Арнаутовић је ушао и у историју Лиге шампиона, и то као фудбалер који је имао најдужи "пост" између два гола у најелитнијем такмичењу.

Наиме, од посљедњег Арнаутовићевог гола у Лиги шампиона прошло је скоро пуних 13 година, односно 4.740 дана, што је најдужи период икада у овом такмичењу између два гола.

Тада је у дресу Вердера из Бремена, у децембру 2010. године успио да се упише у стријелце.