09/12/2023 |  14:55 ⇒ 19:53 | Аутор: РТРС

Борац бољи од Звијезде 09; Слога славила против Посушја

Фудбалери Борца наставили су побједоносни низ у Премијер лиги БиХ, пошто су као гости савладали Звијезду 09 (1:2).
ФК Звијезда 09 - ФК Борац - Фото: Уступљена фотографија
ФК Звијезда 09 - ФК БорацФото: Уступљена фотографија

Голове за "црвено-плаве" постигли су Квржић у 44. минуту, те Чавић у 56. минуту, док је стријелац за тим из Етно села Станишићи био Иванчић у 75. минуту. Овим тријумфом Борац је учврстио лидерску позицију на табели, сада имају 43 бода, док је Звијезда 09 и даље фењераш са само осам бодова на свом конту.

Трећи представник из Републике Српске, фудбалери Слоге савладали су минималним резултатом Посушје (1:0). Стријелац поготка вриједног три бода био је Николић у 65. минуту. Изабраници Владе Јагодића налазе се тренутно на високој петој позицији са 27 бодова.

Сарајево је као домаћин било боље од Гошка (3:0).

Јуче је Вележ као гост савладао на "Грбавици" састав Жељезничара (0:1).

Сутра су на програму и преостале двије утакмице, Игман у Коњицу дочекује Тузла сити, док је Широки Бријег домаћин Зрињском.