24/02/2024 |  15:52 ⇒ 17:07 | Аутор: ТАНЈУГ

Фудбалери Партизана побиједили Радник у Сурдулици

Фудбалери Партизана побиједили су данас као гости Радник резултатом 2:1 у мечу 22. кола Суперлиге Србије.
Фудбал   (Илустрација: РТРС) -
Фудбал (Илустрација: РТРС)

У првом полувремену мреже су мировале иако су обе екипе имале шансе за гол. У игри гостију се осетио изостанак Матеуса Салдање, Ксандера Сјеверине и Немање Николића.

У 60. минуту судија Милан Милановић је досудио пенал за домаћина и додијелио жути картон капитену Партизана Светозару Марковићу, али је послије позива из ВАР собе промијенио одлуку и поништио јавну опомену.

Управо је Марковић био најзаслужнији за вођство Партизана у 70. минуту, шутирао је главом послије корнера, лопта је погодила играча домаћих Јовића и мало променила правац, довољно да превари голмана Радника и заврши у мрежи.

У другом минут надокнаде сјевнула је контра Партизана, Самед Баждар је изашао сам на голмана домаће екипе и без већих проблема послао лопту у мрежу.

Дамир Шовшић је у петом минуту надокнаде поставио коначан резултат голом са пенала.

Партизан је први са 56 бодова, четири више од Црвене звезде која убрзо игра код куће против Чукаричког. Радник је остао посљедњи са 11 бодова. У наредном колу Партизан дочекује Железничар. Радник у сљедећој рунди гостује нишком Радничком.