

Селак: Манифестација "Дани вука Чемерница" промовише ловни туризам у Крајини

Селак је истакао да је традиционална хајка на вука догађај који сваке године окупи старе пријатеље, познанике и ловце из сусједних земаља.
- Они су овдје прије свега због дружења и уживања у природним љепотама Републике Српске. Бањалука има богату туристичку понуду, а ова манифестација понајвише промовише ловни туризам у Крајини - рекао је Селак у саопштењу СПС-а.
Селак је уручио донацију Ловачког удружења "Змијање" и пригодне поклоне најмлађем ловцу Данилу Божичковићу из Добоја и Вероники Пилиповић из Приједора, јединој жени ловцу која је учестововала у хајци на вука.
Он је додао да је поносан што је дуги низ година члан Ловачког удружења "Змијање", које је и ове године организовало ову манифестацију.
Манифестацији су, како је саопштено, приствовали и замјеник предсједавајућег Представничког дома Парламентарне скупштине БиХ Небојша Радмановић, народни посланик и директор Универзитетског клиничког центра Републике Српске Владо Ђајић, те предсједник Ловачког удружења "Змијање" Дарко Ћулум.