

Лагумџија: Након хапшења Дебевеца тешко се може вратити повјерење у правосуђе

- Тај случај хапшења и оно што се објављује да се Дебевецу може стављати на терет генерално је срозало повјерење јавности у правосуђе и апсолутно не желим коментарисати на шта ће све то изаћи, али након нечег таквог тешко да нам ико може вјеровати - рекао је Лагумџија новинарима, напомињући да не жели улазити у сам предмет.
Лагумџија је истакао да се са друге стране кроз тај поступак доказује да нема недодирљивих.
- Нема недодирљивих, а на шта ће изаћи, не желим да коментаршем јер свако моје изјашњавање не би било професионално - додао је Лагумџија.
Он је напоменуо да ће ВСТС са своје стране учинити све колико може да то повјерење врати.
- Али, тешко послије нечег таквог - констатовао је Лагумџија.
Дебевец и бивши директор Обавјештајно-безбједносне агенције БиХ Осман Мехмедагић ухапшени су 19. децембра прошле године и од тада се налазе у притвору због низа кривичних дјела које им се стављају на терет, од злоупотребе положаја, уништавања доказа о нелегалном прислушкивању, лажног представљања, примања мита.