

28/02/2024 | 15:15 | Аутор: ТАНЈУГ
Кошаркашка репрезентација Србије преузела прво мјесто на европској ранг листи
Кошаркашка репрезентација Србије преузела је прво мјесто од Француске и налази се на врху ранг листе европских селекција послије окончања првог квалификационог прозора за Европско првенство 2025. године.

Репрезентација Србије у кошарци (Фото: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC, илустрација)
Свјетска кошаркашка федерација (ФИБА) објавила је данас на званичном сајту нову ранг листу европских селекција, а захваљујући максималном старту у квалификацијама и двије убједљиве победе над Финском ( 77:61) и Грузијом (76:63) Србија је престигла Француску на челу.
Француска је сад друга иако је савладала и Хрватску и Босну и Херцеговину, Летонија је послије побједа над Шпанијом и Словачком скочила са осмог на треће мјесто, четврта је сад Грчка, пета Италија, шеста Словенија, седма Белгија, осма Литванија, девета Њемачка и 10. Естонија. Европски првак Шпанија је послије два пораза на старту квалификација пала са трећег на 11. мјесто.