

Новаковић Бурсаћ: Резолуција Европског парламента - понављање неистина

- Република Српска, односно њени званичници одреда позивају на примјену демократских прнципа и владавину права, па зачуђује чињеница да их прозивају за дестабилизацију, док се на праксу намјесничког, протекторског понашања у једној европској земљи у 21. вијеку жмури невјероватним жаром и јачином - указала је Бурсаћева за Срну.
Она је истакла да, осим што се стиче утисак да су овакве резолуције производ лобирања и недовољног познавања ситуације на терену, оне погоршавају атмосферу повјерења и бацају сумњу у намјере према европском путу.
Бурсаћева је напоменула да остаје нада да ће на бази дијалога и добрих намјера нови састав Европског парламента боље упознати, како стање на терену, тако и позиције због којих Република Српска има чврст став по питању заштите својих надлежности јер је он дубоко заснован на европским вриједностима.
Европски парламент у резолуцији је поново позвао да се уведу "циљане санкције" против Додика, те осталих вишерангираних званичника Српске и Србије "који пружају материјалну и подршку сецесионистичкој политици", те да све чланице "осигурају да сличне санкције може усвојити Европски савјет, и да их уведу билатерално или заједно са осталим чланицама, уколико њихово усвајање није могуће у Савјету".