

Захарова: Тражимо објашњење од Берлина

- Захтијевамо објашњење од Њемачке. Званични Берлин има обавезу да нам га достави што је прије могуће - нагласила је Захарова, напомињући да би покушаји извбјегавања одговора на питања били сматрани "признањем кривице".
Главни и одговорни уредник "Раша тудеј" Маргарита Симонијан објавила је нешто раније на свом профилу друштвене мреже "Вконтакте" транскрипт аудио-снимка разговора вишерангираних официра њемачке војске о могућности за извршење напада на Кримски мост, укључујући употребу далекометних пројектила "таурус".
Током разговора, четири вишерангирана официра, идентификовани као бригадни генерал Франк Графе, инспектор ваздухопловних снага Инго Герхарц и двојица официра са надимцима Фенске и Фроштет говорили су о инструкцијама њемачког министра одбране Бориса Писторијуса да раде на испоруци пројектила "таурус" Украјини.