17/03/2024 |  14:02 | Аутор: РТРС

NLB Wheel liga: ККИ Врбас побједом до првог мјеста

Кошаркашки клуб инвалида Врбас побиједио је екипу Параспорт Словенија резултатом 82:70 (12:21, 26:15, 20:16, 24:18) у првој утакмици NLB Wheel lige. На овај начин су обезбиједили прво мјесто уочи полуфинала плеј-офа које се игра 20. априла у Градачцу.
ККИ Врбас - Фото: Уступљена фотографија
ККИ ВрбасФото: Уступљена фотографија

Почетак утакмице припао је гостима који су послије првих десет минута водили 21:19.

Имали су Словенци у 12. минуту и 25:14 и доста пробелма су задавали домаћем тиму.

У финишу друге четвртине разиграли су се играчи Врбаса који су на одмор отишли са вођством, 38:36.

У другом полувремену много боље су играли Бањалучани који су у неколико наврата имали и плус 15.

На крају су славили са заслужених 82:70.

У побједничком тиму Анте Штимац је дао 24 поена, а три мање Адемир Демировић. Код поражене екипе најефикаснији био је Харис Кудузовић који је убацио 23 коша.

До краја данашњег програма играју: ККИ Врбас - ККК Црвена звезда Сингидунум и Параспорт Словенија - КК ОСИ Парамонт.