10/04/2024 |  21:14 | Аутор: ТАНЈУГ

Црвена звезда у полуфиналу Купа Србије

Браниоци трофеја, фудбалери Црвене звезде, пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су на стадиону "Рајко Митић" убједљиво савладали прволигаша ОФК Вршац резултатом 3:0.
ФК Црвена звезда - Фото: РТРС
ФК Црвена звездаФото: РТРС

Звезда је повела већ у 6. минуту, стријелац је био Александар Катаи, који је прије само три дана као резервиста дао оба гола у првенственој побједи над Јавором у Ивањици.

Асистент Катаију био је Марко Стаменић.

Побједу Звезде овјерили су резервисти на овом мечу Шериф Ндиаје и Осман Букари головима у 65. и 82. минуту.

Букари је био асистент Ндиајеу, а гол је постигао послије додавања Немање Милуновића.

Меч је обиљежио и повратак у стартну поставу опорављеног капитена Александра Драговића.

Прије Звезде, у полуфинале Купа пласирали су се Партизан и Војводина, који су тек послије пенала елиминисали Вождовац, односно Чукарички.

Последњи полуфиналиста биће познат сутра послије дуела Радничког 1923 и Новог Пазара који се игра у Крагујевцу од 16 часова.

Полуфиналне утакмице играће се 24. априла, а у жријебу за те мечеве неће бити повлашћених екипа.