

М:тел: Не затварајмо очи, заштитимо дјецу на интернету

Према истраживањима - 50 одсто дјеце је доживјело непријатности на интернету.
Из Плавог телефона, једине савјетодавне линије за дјецу и младе која је активна на подручју цијеле БиХ, кажу да се 35 одсто савјетодавних разговора односи на дјецу и младе која се јављају због проблема из области менталног здравља као што су анксиозност, депресија, суицид, самоповређивање. Упоређујући ове податке с подацима у претходним годинама, примјетан је изразит скок у порасту ових врста стања.
Зашто је то тако? Колико је у овом постотку оних чији су проблеми узроковани неком врстом злостављања на интернету? Колики год да је удио, довољно је велик да би се о томе говорило, едуковало и чинило активности како би се тај број смањио.
Комуникација и повјерење су кључни у односу родитељ – дијете, истакли су из м:тел-а.
Прва панел-дискусија на тему "Насиље у дигиталном окружењу – како се заштитити" у оквиру друштвено одговорне кампање "Не затварајмо очи! Заштитимо дјецу на интернету"одржана је у Сарајеву, а снимак овог стручног разговора можете погледати на YouTube каналу компаније м:тел.
О превенцији насиља и негативним посљедицама на панел-дискусији у Тузли
Након Сарајева, панел-дискусија с овом важном темом, биће одржана и у Тузли – 16. маја 2024. године, у просторијама Атељеа Исмет Мујезиновић, са почетком у 13 часова.
На панелу ће и овог пута говорити људи који се у оквиру свог посла свакодневно сусрећу са узроцима, али и посљедицама које на младе људе може оставити било која врста насиља у онлине свијету - социјални педагог др Лејла Куралић-Ћишић, психолог и савјетница на Плавом телефону Маја Ковачевић, инспектор из Одсјека за сексуалне деликте, малољетничку делинквенцију и насиље у породици МУП-а Тузланског кантона Елмин Хусановић и директорка организације "World Vision" у БиХ Драгана Булић.
Придружите се овом догађају, информишите се и будите активни учесник у едукацији наших младих о безбједности у онлине простору.