28/05/2024 |  11:08 ⇒ 20:55 | Аутор: РТРС

ККИ Врбас побједом почео турнир у Казању

Већи дио прве четвртине прошао је у знаку Бањалучана. Њихов ривал водио је 2:1 и 4:3, а преостали дио припао је Врбасу који је ову дионицу завршио са 16:10.
ККИ Врбас - Фото: Уступљена фотографија
ККИ ВрбасФото: Уступљена фотографија

Других 10 минута много бољи почетак тима из Русије који је врло брзо изједначио, а онда и повео 18:17. Након тога тргли су се Бањалучани за које су погађали Демировић и Шврака и у 16. минуту водили су 24:20, 26:22. И поред тога на паузу су екипе биле у резултатском егалу, 30:30.

Сјајно су играчи Врбаса одиграли трећу четвртину у којој су имали и 12 поена вишка, 44:32. Кош ривала поново су неумољиво погађали споменути двојац Демировић - Шврака. Пред посљедњи период било је 57:48.

И у овој посљедњој четвртини све је ишло у знаку гостију који су имали и 15 разлике, 67:52, 69:54. На крају су Бањалучани добили 77:64.

Адемир Демировић дао је 33, а Владо Шврака 29 поена у побједничком тиму, у пораженом Алексеј Градецкиј дао је 25 поена.

Послије ове утакмице играју Крила Барсе и Шанс, а потом ККИ Врбас и Крила Барсе.