

Двије године успјешног рада Клинике за кардиохирургију и врхунске здравствене услуге

- Бавимо се збрињавањем комплетне кардиоваксуларне патологије у смислу кардиохирургије. Успјели смо да покренемо и хитни програм, минимално-инвазивни програм и све што једна модерна клиника подразумијева - рекао је Шобот у Бањалуци на обиљежавању двије године рада Клинике.
Начелница Клинике за кардиологију у УКЦ-у Тамара Ковачевић Прерадовић изјавила је да су заокруживањем свих услуга, дијагностичких и терапијских, нехируршких и хируршких, ове клинике у могућности да пруже најквалитетнију услугу становницима Српске.
- У веома блиској будућности имамо остварење заједничког сна да формирамо институт за кардиоваскуларне болести Републике Српске уз подршку Србије и колега из института за кардиоваскуларне болести Дедиње и Сремска Каменица - рекла је Прерадовићева.
Управник Клинике за кардиохирургију у Институту за кардиоваскуларне болести Дедиње Слободан Мићовић рекао је да је у протекле двије године на Клиници за кардиохирургију у Бањалуци урађено више од 500 успјешних операција, што су одлични резултати и да колеге из Српске увијек могу рачунати на подршку колега из Србије.
- Имамо огромно искуство, од 1978. године урадили смо више од 65.000 кардиохируршких процедура и имамо знање које можемо да пренесемо колегама из Српске - рекао је Мићовић.
Директор Института за кардиоваскуларне болести Војводине у Сремској Каменици Александар Реџек рекао је да су у првој години рада Клинике за кардиохирургију у Бањалуци настојали да поставе основне процедуре и имплементирају оно што у установама у Србији већ функционише.
- У другој години успјели смо да унаприједимо сав кадар који самостално ради операције. На почетку овог пројекта са нашег института долазило је девет чланова, а данас три - навео је Реџек.