

Борац води у судијској надокнади (ФОТО/ВИДЕО)

23.03 - Коначно! Борац води 1:0, погодио је Дамир Хреља у 96. минуту! Игра се 14 минута надокнаде.
22.46 - Настављен меч након 10 минута. Главни судија је дуго разговарао се делегатом меча, Албанци су се вратили на терен.
22.37 - Због скандирања са трибина, фудбалери Егнатије напустили терен. Прекид траје већ неколико минута.
22.27 - Борац ће пола сата играти са играчем више. Зејнуали је директно поцрвенио, али тек након интервенције ВАР-а. Може ли Борац до побједе ?
22.16 - Пожутио је Фангај, то је трећи играч Егнатије који је записан у овом мечу.
22.13 - Борац креће у наставак са двије измјене, умјесто Караклајића у игри је новајлија Стефан Савић, док ће Кулашина замјенити Дамир Хреља.
Полувријеме без голова
Након првих 45 минута мреже мирују. Борац је имао једну велику шансу, и неколико полуприлика, док су гости упутили само један ударац према голу Шишковоског, и то у самом финишу игре. Занимљиво да је надокнада првог полувремена трајала чак седам минута.
21.39 - Центаршут Херере, Лукић није био прецизан.
21.38 - Опасан напад Вуковића, Алекси оштро уклизао и пожутио.
21.36 - Мало варница на терену. Пожутјели су Вуковић код Борца и Делизе код Егнатије.
21.31 - Пола сата игре, мреже и даље мирују у Бањалуци.
21.27 - Паклена врућина у Бањалуци, температура у 21.30 часова 31 степен Целзијуса. Тропске ноћи, играчи су имали одмор за освјежење и воду у 25. минуту сусрета.
21.25 - Игра се тврдо и углавном између два шеснаестерца. Изузев велике прилике Врањеша, без узбуђења пред оба гола.
21.12 - Велика прилика за Борац! Караклајић је оштро центрирао, а Стојан Врањеш са пола метра главом је пребацио празан гол. Невјероватан промашај искусног нападача домаће екипе.
21.06 - Егнатија у првих неколико минута показала да се није дошла бранити у Бањалуку. Борац доста тешко износи лопту у поље противника.
Трибине Градског стадиона испуњене су готово до посљедњег мјеста, дакле овај дуел гледа око 10.000 љубитеља фудбала.
Познати и састави:
Борац: Шишковски, Квржић, Мејерс, Каролина, Херера, Граховац, Врањеш, Кулашин, Караклајић, Вуковић, Лукић. Тренер: Младен Жижовић.
Егнатија: Чери, Дилизе, Ћемајли, Алијев, Алекси, Фангај, Зејнулаи, Лучја, Ндреса, Бакајоко, Ибрахимоглу. Тренер: Едир Тетова.
Борцу је ово трећи наступ у квалификацијама за Лигу шампиона, а десети у европским клупским такмичењима (не рачунајући Митропа куп).
У претходна два наступа у квалификацијама за Лигу шампиона Бањалучани нису успјели да прођу у наредну фазу, а сви се надају да ће против албанског шампиона Егнатије бити трећа срећа.
Реванш је на распореду за седам дана, у Елбасану, а побједник ће у 2. колу играти против грчког тима, ПАОК-а из Солуна.