

Стевандић: Србија бира теме које уздижу српски народ

Стевандић је истакао да о односу Србије и Републике Српске свједочи и посјета Вучевића Херцеговини, за којег је рекао да је једна од великих особа из националног спектра српске политике.
- Његов избор да прво оде у Пребиловце, да покаже ту врсту самопоштовања према нашим жртвама и да их никад нећемо заборавити, а потом обиљежавање 150 година од Невесињске пушке, која говори о томе да је наш народ немогуће покорити, говори о односу данашње Србије и Република Српске, која не бира мјеста да ли су у Србији или Српској, него теме које нас уједињују - поручио је Стевандић.
Он је подсјетио да је у Пребиловцима становништво два пута убијано, први пут заклано, побијено и бачено у јаму, а други пут када су разнесене кости које су Срби сакупили и ставили у костурницу.
- Али, ми смо трећи пут скупили кости и изградили храм у Пребиловцима - истакао је Стевандић.
У Требињу је данас одржан састанак предсједника Републике Српске Милорада Додика и премијера Српске Радована Вишковића и Србије Милоша Вучевића са руководством града.
Тема разговора били су инфраструктурни и други пројекти у граду, а састанку са високим званичницима присуствовали су замјеник градоначелника Требиња Дражен Бошковић и генерални директор "Електропривреде Републике Српске" Лука Петровић и начелници градских одјељења.