20/02/2025 | 14:06 | Аутор: СРНА
Видовић: У згради у Брчко дистрикту биће смјештене републичке институције
Министар финансија Републике Српске Зора Видовић изјавила је да ће у објекту који Влада Српске планира да купи у Брчко дистрикту бити смјештене републичке институције, како би се грађанима омогућиле квалитетније услуге.

Зора ВидовићФото: РТРС
- Ту ће бити смјештене све институције и ту ће се одржавати састанци по потреби, а засигурно да има потребе - рекла је Видовићева на конференције за новинаре у Бањалуци.
Она је истакла да сигурно грађани који живе у Брчком, а пријављени су у Републици Српској заслужују да имају и бољу услугу и да буду више упознати са прописима и радом у Републици Српској, јер се многи прописи односе на њих.
Видовићева је рекла да је велики број жалби грађана у Брчко дистрикту који не могу доћи до информација, а пријављени су у Републици Српској гдје плаћају обавезе, поготово када је ријеч о пензионом осигурању.
