

17/04/2025 | 15:18 | Аутор: СРНА
Захарова: Употреба "тауруса" сматраће се директним учешћем Њемачке у сукобу
Портпарол руског Министарства спољних послова Марија Захарова рекла је да ће се употреба ракета "таурус" за ударе на критичну руску инфраструктуру сматрати директним учешћем Њемачке у украјинском сукобу.

Марија Захарова (Фото: EPA-EFE/YURI KOCHETKOV)
- Русија ће сваки напад на своје објекте крстарећим ракетама "таурус" сматрати учешћем Њемачке у украјинском сукобу на страни Кијева - упозорила је Захарова.
Она је истакла да ће се, пошто је немогуће испалити ове крстареће ракете без директне помоћи њемачких војника, удар на било које руске објекте или критичну транспортну инфраструктуру сматрати директним учешћем Њемачке у непријатељствима на страни кијевског режима са свим посљедицама по Немачку.
Захарова је додала да је нови њемачки канцелар Фридрих Мерц "већ увјерено одредио Кримски мост као мету".
Мерц је раније рекао да подржава снабдијевање Украјине крстарећим ракетама "таурус" њемачке производње.