latinica  ћирилица
06/05/2025 |  14:13 ⇒ 14:14 | Аутор: СРНА

Којић: На данашњи дан почело страдање Срба у средњем Подрињу

Српско страдање у средњем Подрињу почело је на данашњи дан прије 33 године у селу Бљечева у Братунцу и Гниона у Сребреници, а за злочине муслиманских снага под командом Насера Орића још нико није одговарао, чиме је вануставни Суд БиХ, као чедо Хашког трибунала, показао да није у служби истине и правде, рекао је предсједник сребреничке Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Бранимир Којић.
Бранимир Којић - Фото: РТРС
Бранимир КојићФото: РТРС

- Напали су село Бљечева у Братунцу и Гниона у Сребреници, а "хеликоптер побјегуља" Орић са својим злочинцима убио је петоро Срба. Своју величину и храброст исказали су клањем Косане Зекић, која је имала 64 године, а доцније тог дана напали су село Гниона, чији су мјештани прослављали своју крсну славу. И Орић и његови крвници показали су "храброст" када су запалили непокретног и слијепог Радојка Милошевића - навео је Којић у изјави Срни и додао да је у рану зору прије 33 године Орић кренуо да прави мит о себи као "великом ратнику".

И дан-данас, рекао је он, нико није одговарао за ове злочине, већ се и даље прича о наводном геноциду из 1995. године за који је научно доказано да се није догодио.

- То највише боли нас, породице убијених Срба, јер наше жртве већина западних протува које се врзмају по БиХ умањују и на тај начин нас све вријеђају" - истакао је Којић.

Он је указао да вануставни Суд БиХ није нашао елементе да овај злочин и њему слични буду адекватно санкционисани ни 33 године касније, што јасно доказује да такво судство није у служби истине и правде, већ представља само додатно оружје сарајевској ратној мафији и злочинцима, као и западним амбасадама да што јаче ударе по Србима.

- Тај суд, као чедо Хашког суда, практично је српско страдање окарактерисао као нормално и показао да је убијање Срба нешто што није кажњиво, што свакако није добра порука народима који живе у БиХ - поручио је Којић.