latinica  ћирилица
07/05/2025 |  20:13 ⇒ 21:45 | Аутор: sputniknews.com

Вучић из Москве: Срби као многострадални народ немају право да се играју са ревизијом прошлости (ВИДЕО)

Предсједник Србије Александар Вучић поручио је са Црвеног трга у Москви да Срби као многострадални народ немају право да се играју са ревизијом прошлости.
Вучић у Москви (Фото: instagram.com/buducnostsrbijeav) -
Вучић у Москви (Фото: instagram.com/buducnostsrbijeav)

Вучић је истакао да нико нема право да се игра са ревизијом прошлости.

- Ми немамо право као народ који је многострадални народ, народ који је страдао како од њемачког нацистичког окупатора, тако и од нацистичких слугу у региону, а готово, сви су то били и прије свега се борили против српског народа, и наравно на територији данашње Србије, али и на територији других данашњих регионалних земаља. Поносан сам на то што сам предсједник Србије и што ћу овдје моћи да присуствујем обиљежавању борбе против фашизма, јер ако неко има право да се дичи том борбом, онда је то српски народ - нагласио је Вучић.

      View this post on Instagram

A post shared by Aleksandar Vučić (@buducnostsrbijeav)

Вучић је додао да Срби нису дочекивали Хитлерове авионе и Хитлерове тенкове цвијећем и узвицима радости као многи други и додао да тога не треба и не смијемо никада да се стидимо, већ морамо да се поносимо.

- Сигуран сам да ће у петак бити изузетна и величанствена манифестација Прада побједе - рекао је Вучић и напоменуо да је десетине милиона људи страдало да бисмо ми данас живјели.

Вучић је изјавио да су му Летонија, Естонија и Литванија забраниле прелет, али је онда пронађен коридор преко Бугарске, Турске до Азербејџана и стигао је до Москве.

Спутњик је раније данас пренио да је предсједник Србије полетио из Бакуа за Москву гдје ће присуствовати Паради побједе на Црвеном тргу. Вучић се током пријеподнева упутио из Београда ка Москви, али је морао да слети у Баку, како би сачекао одобрење за наставак лета према Русији због борбених дејстава између Русије и Украјине, пренио је Танјуг.

Предвиђено је да предсједник Србије у петак у Москви има и билатерални сусрет са руским предсједником Владимиром Путином, што је најавио и Кремљ.

Русија 9. маја обиљежава 80 година од побједе над фашизмом у Другом свјетском рату парадом на Црвеном тргу у Москви и низом других манифестација. Очекује се присуство више 20 свјетских лидера.