

Тадић: Против вета Цвијановићеве само они који ће се кандидовати у Сарајеву

- Против овог вета могу бити само странке и посланици који ће се на сљедећим изборима кандидовати у политичком Сарајеву - рекао је Тадић за Срну.
Он је закључио да је свако ко се на сљедећим изборима мисли кандидовати у Републици Српској свјестан да тај вето жели сваки Републици Српској привржен грађанин Српске.
Предсједништво БиХ јуче је гласовима Дениса Бећировића и Жељка Комшића, који су прегласали Цвијановићеву, усвојило низ спорних закључака којима се, између осталог, позива Еуфор да асистира полицијским агенцијама у БиХ у хапшењу званичника Републике Српске.
Након што је Цвијановићева на сједници најавила да ће закључке прогласити штетним по виталне интересе Српске, Бећировић и Комшић су током дискусије изразили очекивање да ће сада, након што је направљена коалиција тројки из Српске и ФБиХ, опозиција у Народној скупштини Републике Српске одбити да подржи вето српског члана Предсједништва, јавио је "Глас Српске".