latinica  ћирилица
14/05/2025 |  06:59 ⇒ 13:59 | Аутор: РТРС

У Добоју састанак предсједника парламентарних странака на нивоу БиХ (Конференција за новинаре на РТРС)

У складу са јавним позивом који је предсједник Републике Српске Милорад Додик упутио предсједницима парламентарних странака на нивоу БиХ, данас ће у Добоју бити одржан састанак.
Пред састанак у Добоју - Фото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja
Пред састанак у ДобојуФото: ZIPAPHOTO/Borislav Zdrinja

Састанак је инициран сходно порукама Савјета безбједности УН који је јасно и недвосмислено поручио да излаз из уставно-правне кризе у БиХ треба да пронађу домаћи политичари.

Најутицајније чланице међународне заједнице САД, Русија и Кина су нагласиле да је дијалог неопходан и да одлуке о унутрашњим односима морају да доносе легитимно изабрани представници народа.

Након састанка биће одржана конференција за новинаре коју можете пратити на РТРС, нашем порталу и Јутјуб каналу.